TAPETAI- KOKIUS PASIRINKTI

Tapetai, Tapetavimas, kokius tapetus pasirinkti www.statybu.paslaugos.net

Nauji tapetai gali visiškai pakeisti jūsų interjerą. Džiugu tai, kad šiandien tapetų pasirinkimo galimybės atitinka visus klientų poreikius ir lūkesčius – mes galime įsigyti pačių įvairiausių spalvų, skirtingų raštų ir faktūrų tapetus. Tiesa, vertindami raštą, neturėtume pamiršti kitų svarbių faktorių, pvz., iš ko mūsų pasirinkti tapetai yra pagaminti, kokioje patalpoje jie bus klijuojami ir kiek tapetų mums reikės. Be to, privalome apsispręsti, ar naudosime vieną tapetų rūšį, ar kelias jų rūšis derinsime tarpusavyje. Šiuo metu labiausiai vertinami popieriniai, viniliniai, flizelininiai, tekstiliniai tapetai, tapetai, pagaminti iš natūralaus ir stiklo pluošto, bei fototapetai, leidžiantys papuošti kambarį jūsų pačių sukurtais raštais.

Jau kelis dešimtmečius iš eilės popieriniai tapetai neatsisako lyderio pozicijų. Šie tapetai yra nebrangūs ir lengvai keičiami. Daugelis žmonių popierinius tapetus vertina ir dėl jų laidumo orui bei drėgmei (patalpos, išklijuotos šiais tapetais, mažiau pelija). Tokie tapetai atitinka ir alergiškų žmonių poreikius. Deja, popieriniai tapetai itin greitai plyšta, o naudojant prastesnės kokybės klijus, gali greitai atsiklijuoti nuo sienos. Negalima pamiršti ir to, kad tokių tapetų tarnavimo laikas yra gana trumpas – jie greitai apsitrina, išblunka ir praranda pirminę išvaizdą. Nepamirškite, kad šie tapetai labai teplūs, tačiau jų plauti negalima, todėl nepatariame jų klijuoti vaikų kambaryje (jei jūsų mažyliai mėgsta paišyti ant sienų) ar drėgnose patalpose (pvz., vonioje). Dažniausiai tokiais tapetais puošiami miegamieji.

Šiandien populiarumo viršūnėje ilsisi viniliniai tapetai – jie atsparūs vandeniui ir džiugina savo ilgaamžiškumu. Tai itin patvarūs tapetai, galintys tarnauti daugiau kaip 20 metų. Be to, šių tapetų pasirinkimas itin platus – vieni tapetai yra pagaminti iš pūsto vinilo (tokia sienų danga patalpai suteikia minkštumo įspūdį), kiti tapetai gali būti visiškai lygaus paviršiaus arba išsiskirti blizgia danga. Išskirtinis šių tapetų bruožas – lengva priežiūra (viniliniai tapetai gali būti plaunami šlapia medžiagos skiaute arba valomi sausu šepečiu). Pastaruoju metu daugiausia dėmesio sulaukia baltos spalvos viniliniai tapetai, kuriuos galima dažyti.

Vis didesnio klientų susidomėjimo sulaukia ir flizelininiai tapetai, kuriuos sudaro augalinės kilmės pluoštas. Šiuos tapetus galima dažyti vandens emulsiniais, akriliniais arba lateksiniais dažais, todėl galėsite džiaugtis išskirtiniu interjeru. Flizelininiai tapetai yra atsparūs plyšimui, todėl jus džiugins ilgus metus. Be to, būdami atsparūs karščiui, šie tapetai yra atsakingi už jūsų būsto priešgaisrinę saugą. Daugelis žmonių flizelininius tapetus vertina ir dėl paprasto jų klijavimo – klijais padengiami ne tapetai, bet sienos paviršius, todėl klijuojama danga nei išsitempia, nei susitraukia.

Ekologiški tekstiliniai tapetai taip pat sulaukia vis didėjančio klientų dėmesio. Tokie tapetai gaminami sujungiant du sluoksnius, kurių apatinis paprastai gaminamas iš popieriaus arba flizelino, o viršutinis – iš pasirinktos austinės medžiagos (šilko, lino ir t. t.). Šie tapetai suteikia tikrą komforto jausmą – jie puikiai sugeria garsą ir saugo šilumą patalpoje. Tekstiliniai tapetai vertinami ir dėl lengvos priežiūros, kadangi juos užtenka išvalyti dulkių siurbliu ar minkštu šepečiu. Tiesa, tokie tapetai nėra atsparūs mechaniniam poveikiui ar vandeniui, todėl nerekomenduojami virtuvės ar vonios kambario sienoms.

Žmonės, vertinantys natūralumą, renkasi natūralaus pluošto tapetus, kurių gamybai naudojami įvairūs išdžiovinti ir pagal senus korėjiečių papročius apdirbti augalai, pvz., bambukas, džiutas, sizalis, meldos ir t. t. Natūralaus pluošto tapetai išsiskiria originaliais raštais ir spalvomis. Paprastai šiais tapetais dekoruojamos jau ištapetuotos arba išdažytos sienos. Be to, tokie tapetai yra ne tik ekologiški, bet ir neblunkantys.

Į rinką vis labiau braunasi stiklo pluošto tapetai, kurių pagrindas yra pagamintas iš kvarcinio smėlio, sodos, dolomito ir kalkių. Šie tapetai skirti ne tik patalpų dekoravimui, bet ir nedidelių sienų trūkumų paslėpimui, todėl itin dažnai stiklo pluošto tapetai naudojami kaip sienos pagrindas, kuris vėliau yra dažomas pasirinktais dažais. Be to, dažniausiai tokie tapetai yra impregnuojami specialia priemone, padidinančia sienos dangos atsparumą karščiui, todėl tokia danga atlieka ir apsaugos nuo gaisro funkciją.

Visai neseniai atsiradę fototapetai taip pat pradeda dominuoti rinkoje. Tokie tapetai žavi savo išskirtinumu – jie gali būti sukurti net ir iš šeimos nuotraukų. Deja, fototapetai yra gana brangi investicija, kuri nepasižymi ilgaamžiškumu.

Išsirinkę labiausiai jūsų lūkesčius atitinkančius tapetus, tiksliai apskaičiuokite, kiek tapetų jums reikės. Nepamirškite, kad tapetai tarpusavyje skiriasi savo pločiu ir ilgiu, todėl pirkdami numatytą kiekį, būkite itin atidūs. Skaičiuodami atimkite erdvę, kurioje tapetai nebus klijuojami, pvz., durys, langai, mūrinės sienos ir pan. Jei perkate išskirtinius tapetus, siekdami išvengti galimų rūpesčių, pasiimkite šiek tiek daugiau, nei jums iš tiesų reikia, kadangi vėliau pasirinktų tapetų galite neberasti (jų gali prireikti, jei tapetai suplyš arba jei turite mažų vaikų, kurie mėgsta paišyti ant sienų).

Prieš klijuodami tapetus, rūpestingai išvalykite sienas, nušlifuokite jas ir nuglaistykite. Jei sienos yra dažytos, senus dažus nuvalykite arba sienas nuriebalinkite naudodami specialias priemones. Nepamirškite, kad tapetai turėtų būti klijuojami tik ant lygaus paviršiaus, todėl, jei sienos nėra lygios, apdorokite jas specialiu gruntu. Specialistai tvirtina, kad geriausia tapetus klijuoti pradedant nuo lango arba patalpos kampų. Tiesa, klijuodami tapetus uždarykite visus langus ir užverkite duris, kadangi veikiami skersvėjų klijai tepsis netolygiai. Tapetus klijuokite tik gerai apšviestoje patalpoje – turite gerai matyti raštą, kad tapetus suderintumėte tarpusavyje ir neužklijuotumėt kraštų vieno ant kito. Jei tapetai pasižymi išskirtiniu piešiniu, tuomet susinumeruokite sukarpytus tapetus – taip būsite tikri, kad klijuodami nesusimaišysite. Elkitės labai atsargiai klijuodami tapetus prie elektros lizdų ar jungiklių – nepamirškite išjungti elektros srovės


Vidaus Apdaila Kaunas

Plytelių klijavimas kaunas 8602-87613
Vidaus apdailos darbai kaune
Langų apdaila, Gipskartonio montavimas,
Dailylenčių kalimas, Pertvarų montavimas,
Laminato- Parketlenčių klojimas
www.paslaugos.net

 Įtempiamos Lubos 8607-41195

Įtempiamos Lubos Visoje Lietuvoje 
-Matinės Įtempiamos Lubos
-Satino Įtempiamos Lubos
-Blizgios Įtempiamos Lubos
-Natūralaus audinio DESCOR Įtempiamos Lubos
www.itempiamos-lubos.paslaugos.net

Reklama

Rankų darbo papuošalai 8676-75137
Apyrankės, Auskarai, Kaklo papuošalai,
Perlu vėriniai, Rožančiai
GAMYBA, PARDAVIMAS, UŽSAKYMAI
Vėrinių Taisymas- Pervėrimas
www.papuosalai.paslaugos.net

Informacija- Statybinės Medžiagos, Apdailos Medžiagos
www.statybu.paslaugos.net 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 .